Кафарський Юрий

Моя любов, моя земля!

Юрій

Дамазійович

Кафарський

 

 

Живописні полотна Юрія Кафарського притягують, розбурхують, лікують, змушують замислитися про сенс життя. Краса, чарівність, безтурботність, внутрішній світ образів, змушують ще і ще раз вдивитися у створені ним прекрасні картини. У цьому секрет майстерності художника - побачити в буденному, часом сірому, житті красу і показати її людям.

Його любов до природи безмежна, смиренна, доходить до повного розчинення в ній, і природа його віддячила, відкривши йому те, що приховано від байдужих очей, посвятивши в глибокі таємниці живопису.

Кольори, в яких  виконані його твори, узагальнені і лаконічні. Вони ніжні і мелодійні. Природа «дивиться» небом, «дихає» вітром, «говорить» шумом листя і води.

На перший погляд ми відзначаємо надзвичайну простоту його робіт, і лише познайомившись з ними ближче, ми розуміємо, яка гостра спостережливість укладена в кожній гілці, яка ніжна і невловима тональність передніх планів, як витончено окреслена вода, що відбиває світло блакитного неба.

Все узгоджено, жодної  фальшивої ноти.  Ю.Кафарський уміє підпорядкувати всю свою творчу  енергію, всі знання  природних  явищ, душевного стану, поетичному почуттю цілого. Світ його уяви чистий і послідовний, в ньому немає нічого зайвого, нічого банального; ніщо не робиться заради зовнішнього ефекту.

В його пейзажах ясна і пластична мальовнича мова. Продумана композиція, точність і чистота малюнка - всі ці якості є суттю його творчості. Він розуміє душу природи і втілює своє сприйняття у фарбах, знаходячи для цього виражальні засоби. Захопленість художника невичерпна, саме вона допомагає йому знаходити картинні мотиви там, де багато хто проходять повз, не затримуючи погляду.

У кращих творах Ю.Кафарського реалізм підіймається на високий рівень, завдяки любові художника до рідного краю. Його пейзажі – чудовий зразок реальності, змінений любов'ю.

Він знаходиться в розквіті свого обдарування. Думається, секрет його успіху полягає у творчому неспокої, в постійному самовдосконаленні та безмежній  любові до живопису. Саме за ці професійні якості нещодавно Юрія Кафарського удостоїли звання Заслуженого художника України.

Мистецтвознавець О.А.Колєсниченко