Козел Каролина

«Вінницькі фотоколажі»

«Winnickie kolaże fotograficzne»

Каролина Ковач 2.jpg

Кароліна Магдалена Козєл

Народилась 2 травня в м. Кельце (Польща).  Випускниця Келецького художнього ліцею за спеціальністю художнього текстилю. В 2012 році отримала диплом магістра живопису в Інституті мистецтв університету ім. Яна Кохановського в Кельцах. Брала участь в студентському обміні Erasmus/Sokrates в Accademia di Bella  Arti di Bari в Італії.  Після закінчення навчання працювала  в Келецькому художньому ліцеї викладачем рисунку і живопису. Пізніше працювала в Цьмєлув Дизайн Студіо при найбільшому фарфоровому заводі в Польщі, а також в Модус Дизайн Студіо Марка Цецули. З 2014 р. є докторанткою за спеціальністю образотворчого мистецтва в Інституті Мистецтв в Кельцах. Також є учасницею програми «Міст» що надає можливість одночасного навчання в Краківському Педагогічному Університеті.  Приймає активну участь в культурному та мистецькому житті Польщі та міжнародних проектах. Учасниця міжнародних, національних, регіональних виставок.

В 2015 р. приймала участь в трьох художніх виставках  в Україні: 22.09.2015 «Синтез Мистецтв» м. Хмельницький, 19.06.2015 «Перегринація Простору» м. Вінниця, 03.06.2015 «Синергія» м. Ужгород

Докторська праця Кароліни Магдалени Козєл стосується семантики орнаментів українського народного текстилю. З вересня 2016 року Кароліна провадитиме наукове дослідження даної тематики у Львівській Національній Академії  Мистецтв.

Своє захоплення українськими народними тканинами авторка переклала на живописні праці та фотографічні композиції. Презентований цикл праць «Вінницькі фотоколажі»  є першою спробою поєднання текстильних і природніх мотивів Вінничини.