Лілія Задоянчук

Регіональний Центр Сучасного Мистецтва «Арт-Шик»                        

Логотип Art-Shik для докГО «Центр «Культурна стратегія - ХХІ»

представляють:

Лілію Задоянчук

«Коли приходить натхнення…»

Живопис на склі

 

Протягом 4 -21 травня  2017 р. у Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» триватиме персональна  ​​виставка вінницької художниці

Лілії Задоянчук

 

Задоянчук Лілія Борисівна  ̶  художник, дизайнер.

Закінчила:

Вінницьке вище художнє профтехучилище №5  (2000р.)

Вінницький державний педагогічний університет імені  М.  Коцюбинського   (2007р.)

Член Київської благодійної арт-асоціації "Золота палітра", учасниця численних виставок. ЇЇ роботи знаходяться в приватних колекціях України, Ізраїлю, США, Швеції, Польщі, Німеччини, Шотландії, Бразилії.

Художнє скло – це витвір мистецтва, що народжується в полум’ї. На виставці представлені неповторні, самобутні, живописні роботи в склі  ̶ Лілії Задоянчук. Її мистецтво має особливу притягальну силу, немов зачаровує відчуттям легкості, нереальності  при розумінні того, що скло матеріал дуже крихкий.  

Живопис на склі - дуже давня техніка, поширена у Європі.  Але те чим займається Лілія ̶ це її авторське надбання, безмежний простір для експериментів, технічних відкриттів у живописі. Можливості багатошарового виплавленого скла, межують зі скульптурою, і це дає шанс точніше передати ідею, враження або створити зовсім новий ймовірний світ.

Характерна особливість техніки полягає у тому, що фарба наноситься зі зворотного від глядача боку і художниця, починаючи роботу, повинна чітко уявляти не тільки закінчену картину, але й її дзеркальне відображення, той ефект лінзи завдяки якому скло світиться та мерехтить.

Малюнок робиться спеціальними фарбами та емалями, для виразності використовується позолота, 24-каратным золотом, товщиною у 0,1 мікрону та інкрустація Swarovski Elements.

Художню унікальність робіт Лілії Задоянчук важко переоцінити. По-перше, багатошаровість скла дає додаткову перспективу і можливість робити рельєфний об’єм та інсталяції під склом. По-друге, тільки скло дає можливість через прозорість залучати предмети, фактуру стінки, простір за картиною або ймовірну його відсутність. Розглядання зображення з різних точок зору дає абсолютно нові колористичні відчуття.

Як казав хтось з великих: “Думка породжує дію, дія - звичку, звичка – долю”.

Кожен твір  Лілії Задоянчук співає оду життю, викликає в душі радість творення, любов та світло.