Ангелина Москаленко

Арт-проект фотографа Ангеліни Москаленко

Cherchez un homme

Шукайте чоловіка’

Вінниця,  червень-липень 2016

Усім відомо, що ми орієнтуємось на західні канони краси – європейських та американських мужчин, хлопців, шукаємо натхнення всюди, тільки не в рідній країні. Уродженка міста Житомир, фотограф Ангеліна Москаленко приїхала до Вінниці на один місяць і познайомилась із величезною кількістю талановитих, яскравих, розумних, красивих чоловіків. Ангеліна відкрила для себе новий сенс своєї творчості, зчерпавши натхнення із чоловіків Вінниці.

Сама Ангеліна Москаленко уточнює, що готова відроджувати забуті сфери мистецтва фото, а саме – психологічний портрет, зокрема – чоловічий портрет.

«Мені пощастило жити та працювати в Парижі, столиці мистецтва, фотографії та моди. Там я багато працювала з чоловіками-акторами та моделями. Робота з чоловіками дуже відрізняється від жіночого портрету: інший характер, настрій, енергія. Адже усі звикли відображати в своїх роботах саме жіночу красу, інколи – штучну та безбарвну, примітивну. Я відкрила собі маловідомий факт – як мало публікується чоловічих зйомок! Наші «точки опори» - батьки, чоловіки, друзі, сини – завжди залишаються за кадром. Коли я повернулась в Україну після життя за кордоном,- познайомилась з цікавими, амбіційними, активними людьми, котрих світ безперечно повинен знати. Звісно, це некомерційний арт-проект, концепцій якого та сенсів декілька. Головна – показати красу мужчин, не тільки зовнішню, але й внутрішню. Герої проекту – реальні люди, зовсім не моделі, деякі із них взагалі ніколи не брали участь у професійних зйомках. Понять чоловічності, чоловічої сили та краси, на мій погляд, в наш час не так багато і зазвичай вони деформовані. Хто такий мужчина? Які сенси приховані в його характері? Я, як противниця фемінізму, завжди захоплююсь чоловічими якостями, і вважаю, що нам варто ідентифікувати їх та зберігати в сильній половині людства.»

Чому саме Вінниця?

Зі слів Ангеліни, котра вважає це місто своїм другим домом, так склалися обставини, що саме тут дівчина зустріла людей, котрі й надихнули її на ідею організації даного арт-проекту. Вінниця надихнула авторку та її команду реалізувати проект на всеукраїнському рівні, знайомити глядачів проекту (крім фотографій, працює ютуб канал проекту з відео зі зйомок та ведеться активна медіа підтримка у сецмережах) з красою по-українськи.

Про автора

Ангеліна Москаленко – український портретний та фешн фотограф з досвідом роботи у Франції (Париж) та Коломбо (Шрі Ланка).

Дівчина працює у двох основних напрямах: фешн зйомка та портретна фотографія. Надає перевагу чорно-білому драматичному фото.

 

Коллаборації:

 

·        Reebok Crossfit France (спортивні зйомки та змагання);

·        Conservatoire national supérieur d'art dramatique (CNSAD) – акторські портретні буки, тести, кастинги, репортажі вистав театру;

·        Робота в команді фешн фотографа Yuri Treskow;

·        Instituto Marangoni - фешн зйомки;

·        Модельні агенції New Madison (чоловічі буки), Metropolitan – Париж;

·        Cinnamon group Colombo – іміджеві зйомки;

·        Spa Ceylon – іміджеві зйомки.

 

Цілі проекту

 

Звернути увагу на красу саме українських чоловіків, які завжди залишаются поза кадром.

  1. Розповісти про такі напрями фотографії, як психологічний портрет, чорно-білий портрет, чоловічий портрет.
  2. Надихнути українців на творчість та розвиток.
  3. Підняти соціальні та філософські питання: що таке мужність, яка роль чоловіка у нашому сучасному світі.
  1. Підтримати і сприяти розвитку іміджу України на міжнародній арені. Авторка наголошує, що проект має бути виконаний на найвищому професіональному рівні.